ولت یا کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارند که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این مقاله از رمزینکس به معرفی بهترین انواع کیف پول یا ولت ارز دیجیتال پرداخته شده است که بعد از خرید ارز دیجیتال، در این کیف پول های رمزارزهایی مانند بیت کوین، دلار تتر، ریپل، اتریوم و همه دیگر ارزهای دیجیتال را ذخیره خواهید کرد.

ولت یا کیف پول ارز دیجیتال

ولت یا کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ابزاری برای برقراری تعامل با شبکه بلاک‌چین است. انواع مختلف کیف پول ارز دیجیتال را می‌توان در سه گروه نرم افزاری، سخت افزاری، و کاغذی دسته‌بندی کرد. همچنین کیف‌های پول را بر اساس سازوکارهایشان به دو گروه داغ یا سرد تقسیم کرد. بیشتر تأمین‌کنندگان کیف پول ارزهای دیجیتال در بستر نرم افزار فعالیت می‌کنند و این باعث سهولت استفاده از کیف‌های نرم‌افزاری در مقایسه با کیف‌های سخت افزاری شده است. اگرچه استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری معمولاً امن‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاران است. در سوی دیگر، کیف پول‌های کاغذی شامل یک کیف پول چاپ شده بر روی تکه‌ای کاغذ است که استفاده از آن غیر ایمن و منسوخ است.

عملکرد کیف پول ارز دیجیتال

برخلاف باور عمومی، کیف پول‌ ارز دیجیتال بر خلاف اسمشان محلی برای ذخیره رمز ارزها نیستند. در واقع این کیف‌ها ابزارهای لازم برای تبادل با بلاک‌چین را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. به عبارت دیگر، این کیف‌ها می‌توانند اطلاعات لازم برای ارسال و دریافت رمز ارزها از طریق تراکنش‌های بلاک‌چین را تولید می‌کنند. بخشی از این اطلاعات تولید شده یک یا چند جفت کلید عمومی و خصوصی است. کیف‌های پول شامل یک آدرس نیز هستند که یک شناسه حرفی – عددی است و بر اساس کلیدهای عمومی و خصوصی تولید می‌شود. این آدرس در واقع یک موقعیت مشخص در بلاک‌چین است که می‌توان کوین‌ها را به آن فرستاد.

کلید خصوصی و کلید عمومی

همان‌طور که می‌دانید رمز ارزها ماهیت فیزیکی ندارند. تمام رمز ارزها و تراکنش‌های انجام شده بر روی آنها به صورت مدارک دیجیتال بوده که در شبکه بلاک‌چین ثبت می‌شود. کلیدهای عمومی و خصوصی توسط استانداردهای رمزگذاری ویژه‌ای به هم متصل می‌شوند. با داشتن کلید خصوصی می‌توان به اطلاعات کلید عمومی دسترسی پیدا کرد، در حالی‌که نمی‌توان تنها با داشتن کلید عمومی به اطلاعات کلید خصوصی دسترسی داشت. در دنیای رمز ارزها کلید خصوصی را می‌توان مهم‌ترین گذرواژه یک حساب دانست. اگر کسی غیر از صاحب حساب به این داده‌ها دسترسی پیدا کند ممکن است تمام سپرده‌های آن حساب از دست رفته و امکان بازگردانی آن غیرممکن خواهد بود. در نتیجه محافظت از کلید خصوصی و جلوگیری از دسترسی دیگران به آن اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

امنیت کیف پول ارز دیجیتال

امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال بزرگ‌ترین مسئله‌ای است که باید به آن توجه داشت. وظیفه آن به طور کم بر عهده خود شما است. انواع و اقسام روش کلاهبرداری این روزها به منظور دست بردن به کیف پول‌های شما به کار گرفته می‌شوند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین بدون شک محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین نوع رمز ارز در حال حاضر است. از این رو انتخاب یک کیف پول ایمن بسیار مهم است. انواع کیف پول که در بالا با آن‌ها آشنا شدید می‌توانند بهترین گزینه باشند.

بهترین کیف پول ایرانی ارز دیجیتال

به غیر از یکی دو شرکت که یکی از آن ها محصولات شرکت لجر را وارد می کند، شرکت دیگری در این حوزه فعالیت نمی کند. کیف پول ایرانی ارز دیجیتال بیشتر شامل کیف پول هایی می شود که توسط خود صرافی ها ارائه شده است.

دانلود کیف پول ارز دیجیتال

بسته به نوع کیف پول ارز دیجیتال، روش های مختلفی برای دانلود آن وجود دارد. برای دانلود کیف پول های آندرویدی باید به گوگل پلی یا سایت کیف پول مراجعه کنید. کیف پول های نرم افزاری هم با جستجو در اینترنت یا مراجعه به سایت آن قابل دانلود و نصب هستند.