رمز ارز ها و شناخت شیت کوین

شت کوین ، گروهی از ارزهای دیجیتال است که طبق نظر اشخاص مطرح، یک گزینه بد برای سرمایه گذاری می باشد. همچنین برای توصیف کوین هایی که هدف خاصی ندارند نیز استفاده می شود.

گروه بندی رمز ارز ها و شناخت شیت کوین

 رمز ارز ها و شناخت شیت کوین

گروهی از رمزارزها فقط در زمینه پرداخت کار می کنند.  گروهی از آنها در حکم پلتفرمی هستند که در آنها می توانیم ارز های دیگری را ایجاد نماییم. گروهی از ارزهای رمزنگاری به عنوان استیبل کوین شناخته می شوند. گروهی از ارزها روی پرداخت ها کار میکنند ولی تفاوت شان آن است که حریم خصوصی را بیش از دیگران رعایت می کنند. برخی از ارزها روی بحث دیفای یا اقتصاد غیر متمرکز کار می کنند.

شت کوین

به غیر از موارد فوق دسته بندی های دیگری نیز وجود دارد ولی یک گروه از آنها در بحث شت کوین چیست قرار می گیرند. گروه شت کوین شامل ارزهایی می باشد که هیچ هدف خاص یا محصولی برای ارائه کردن ندارند. افرادی که این ارزها را راه اندازی کرده اند به دنبال بالا و پایین بردن قیمت آنها هستند تا پول هنگفتی را کسب نمایند. بازندگان بزرگ در این میان افرادی هستند که به این ارزها بها داده و آنها را خریداری می کنند.

ارز foin یکی از شت کویین ها است. در نمودارقیمتی این ارز در coingecko قیمت تا حدود 3 هزار دلار رسید و ناگهان به نزدیک صفر سقوط کرده است. بهتر است روی ارزهایی که در بایننس لیست شده اند، کار کنید و می توانید مطمئن باشید که با ترید یا سرمایه گذاری روی ارزهای معتبر و آینده دار سودهای خوبی کسب خواهید کرد.

نظرهای بدبینانه درباره شت کوین

اختلاف‌نظر و سلیقه در خصوص شت کوین‌ها تا آنجایی پیش می‌رود که برخی کارشناسان مانند جان مک‌کافی معتقد هستند که حتی بیت کوین هم به یک شت کوین تبدیل شده است. آن‌ها نوسانات بسیار شدید این ارز، سرعت پایین شبکه و مقیاس‌پذیری اندک آن را به عنوان دلایل خود برای این نظر بیان می‌کنند. برخی کارشناسان مانند جکسون پالمر که خود یکی از بنیان‌گذاران دوج کوین بود و حالا از منتقدین سرسخت صنعت ارزهای دیجیتال است، معتقد هستند که در واقع هیچ‌ یک از ارزهای دیجیتال، ارزش خاصی ایجاد نمی‌کنند و همه آن‌ها شت کوین هستند.

آیا میم کوین‌ها شت کوین هستند؟

بسیاری از آن‌ها هیچ ارزش ذاتی ندارند و تنها با تکیه بر موفقیت میم کوین‌های برتر، یعنی دوج کوین و شیبااینو به وجود آمده‌اند. با وجود حمایت ایلان ماسک از دوج کوین و نزدیک شدن شیبا به یک ارز دیجیتال واقعی و کاربردهایی که این دو در دنیای واقعی پیدا کرده‌اند، با قطعیت کمتری می‌توان آن‌ها را شت کوین نامید.

آیا شت کوین‌ها در صرافی‌های معتبر لیست می‌شوند؟

برخی از آن‌ها بله و برخی دیگر خیر. بنابراین لیست شدن یک ارز دیجیتال حتی در صرافی‌هایی مانند بایننس و کوین بیس نیز نمی‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری در آن‌ها را کاملا برطرف کند. با این‌ حال، بهتر است نسبت به سرمایه‌گذاری در ارزهایی که در صرافی‌های معتبر متمرکز لیست نشده‌اند، محتاط باشید.