مقایسه دو شرکت ریپل و سوییفت

این مطلب در مورد مقایسه دو شرکت ریپل و سوییفت که امروزه رقبای یکدیگر محسوب می‌شوند. SWIFT یک شرکت قدیمی برای مبادلات بین المللی و ریپل فن آوری انقلابی و نوین که امیدوار است بتواند بخشی از این بازار را تحت سلطه خود در آورد.

مقایسه دو شرکت ریپل و سوییفت

مقایسه دو شرکت ریپل و سوییفت

ریپل

شرکت ریپل خالق و توسعه دهنده پروتکل پرداخت ریپل و یک صرافی آنلاین است. این شرکت در سال ۲۰۱۲ به نام Opencoin  نامگذاری شد و سال ۲۰۱۵ به Ripple Labs تغییر نام داد. ریپل در شهر سانفرانسیسکو ایالت کالیفرنیای آمریکا مستقر است.

ریپل شرکتی است که با بودجه خصوصی فعالیت می‌کند و شامل ۵ دوره متفاوت تامین بودجه است: ۲ دوره با سرمایه گذاران angel، یک دوره به روش seed، یک دوره A و یک دوره B  ریپل یک تجربه بدون مشکل را برای فرستادن پول به طور جهانی با استفاده از قدرت بلاکچین فراهم می‌کند.

با پیوستن به شبکه جهانی ریپل، موسسات مالی می‌توانند پرداخت‌های مشتریان خود را در هر جایی در جهان به طور فوری انجام دهند. بانک‌ها و تامین کنندگان پول می‌توانند از دارایی‌های مالی دیجیتال برای کاهش بیشتر هزینه‌ها و دسترسی به بازارهای جدید استفاده کنند . ریپل با دفاتری در سان فرانسیسکو، نیویورک، لندن، سیدنی، هند، سنگاپور و لوکزامبورگ، بیش از ۱۰۰ مشتری در سراسر جهان دارد. در حال حاضر حدود ۲۰۰ کارمند دارد.

ریپل با استفاده از تکنولوژی خود، مبادلات پول برون کشوری را متحول کرده است. از طریق تکنولوژی بلاکچین و XRP، هزینه حمل و نقل بین المللی ۶۰ درصد کاهش یافته است. همچنین مهمترین مساله این است که زمان انجام تراکنش‌های بین المللی را کاهش داده است. در حال حاضر، از طریق SWIFT و زنجیره‌ای از بانک‌ها، یک تراکنش بین المللی بین ۳ تا ۵ روز طول می‌کشد، اما از طریق تکنولوژی ریپل و XRP، این عملیات می‌تواند در عرض ۴ ثانیه صورت پذیرد.

سوییفت

Swift در شهر La Hulpe در بلژیک تاسیس شد و حوزه فعالیت آن ارسال پیام‌های مالی از طریق شبکه بین‌المللی SWIFTNet است. پیام‌های مالی برای تسهیل تراکنش‌های برون مرزی استفاده می‌شوند. این شرکت در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ کارمند دارد .

سویفت پیام و مکاتبات مالی را انجام می‌دهد اما برای کاربران خود حساب یا لیستی از تراکنش‌های انجام شده را در ذخیره نمی‌کند. SWIFT مبادلات را آسان نمی‌کند؛ بلکه دستورات پرداخت را به حسابهای متصل به موسسات مالی میفرستد. هر موسسه مالی، برای تبادل معاملات بانکی، باید با یک بانک رابطه داشته باشد تا بتواند از ویژگی‌های تجاری خاص استفاده کند.

امروزه بیش از ۱۵۰ تریلیون دلار در سراسر مرزها جابجا می‌شود. این مبلغ تقریبا به طور کامل توسط SWIFT و از طریق سرویس پیام رسانی مالی آن مدیریت می‌شود. در زیر می‌توانید مقایسه بین ریپل و GDPII را مشاهده کنید. رقابت بین این دو رقیب به تازگی شروع شده و قطعا مسیر طولانی برای پیشبرد اهداف خود خواهند داشت. با توجه به پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در سال‌های اخیر، قطعا هر دوی این شرکت‌ها تلاش زیادی برای به روز نگه داشتن سیستم های خود خواهند داشت و این امر در نهایت منجر به سرویس دهی بهتر و ارائه خدمات سودمند برای مشتریان خواهد شد.