۲۵O و G1، دو مورد از گران قیمت ترین پلاک های تاریخ انگلستان
۲۵O و G1، دو مورد از گران قیمت ترین پلاک های تاریخ انگلستان

۲۵O و G1، دو مورد از گران قیمت ترین پلاک های تاریخ انگلستان، سال‌ها پیش، بازار شماره‌ تماس‌های رند بسیار داغ شده بود، طولی نکشید که با جا افتادن گوشی‌های هوشمند، این هیجان کم‌رنگ شد. دلیل آن هم واضح بود؛ چراکه برای تماس با نزدیک‌ترین عضو خانواده یا دوست خود، اطلاعات زیادی بر روی تلفن‌ همراه ذخیره شده است و نیازی به حفظ شماره‌های راحت و سخت نیست و دیگر الگوی ویژه با ریتم منحصر‌به‌فرد برای شماره تلفن‌، بجز احساسی متفاوتی برای دارنده، کاربرد دیگری ندارد؛ همین امر در مورد پلاک‌های خودرو صادق است. در میان ما، عده‌ای هستند که برای به دست آوردن چنین احساسی، حاضرند میلیاردها تومان هزینه کنند! در این مقاله قصد داریم شما را با 2 عدد از گران قیمت ترین پلاک های انگلستان آشنا کنیم که صاحبین آن، برای جلب توجه امروز شما هزینه‌ی گزافی را متحمل شدند! با ما همراه باشید.

۲۵O

شاید در نگاه اول، این ترکیب هیچ جذابیتی برای شما نداشته باشد اما هنگامی که صاحب یک دستگاه فراری مدل ۲۵۰ GTO باشید، حاضر هستید برای ظاهر مشابه این ترکیب با مدل خودروی خود هزینه‌ی بالایی را نیز متقبل شوید! این پلاک، ۵۱۸,۴۸۰ پوند هزینه برداشته که ارزش امروز آن چیزی در حدود ۲.۵ میلیارد تومان است. از این مدل فراری، تنها ۳۹ دستگاه ساخته شده است. در سال ۲۰۱۳ شخصی ادعا کرده است که یکی از این خودروهای کلاسیک که به دهه ۶۰ میلادی تعلق دارد، در مزایده‌ای به قیمت ۳۵ میلیون دلار ( ۱۳۰ میلیارد تومان) به فروش رفت. حال با دانستن این اطلاعات، ۲ میلیارد تومان ناقابل برای پلاک چنین فراری کلاسیک و بی‌نظیری، حتی شاید مبلغ کمی هم باشد!

G1

تا سال ۲۰۱۱ گران‌‌‌ترین پلاک متعلق به G1 بود. بنا به احترام به حریم شخصی دارنده، هیچ‌گاه اطلاعات موثقی از مدل خودرو در فضای رسانه‌ منتشر نشد اما نکته قابل توجه در مورد این پلاک قیمت آن است که G1 پیش از پلاک X1 با هزینه‌ی ۲۵۰۰ پوند خریداری شد اما طولی نکشید که در سپتامبر همان سال، به ارزش نیم میلیون پوند واگذار شد.

اگرچه این گونه خرید و فروش‌ها با منطق سازگار نیستند اما به هرحال اگر ثروتمند باشید، باید پول‌های خود را به‌ روش‌های مختلفی خرج کنید. ارزش امروزی این پلاک حدود ۱ میلیون پوند تخمین زده شده است. حدس‌هایی که در مورد این خودرو زده می‌شد، مدل‌های G کلاس شاسی‌بلند مرسدس بنز و G1 بود. G1 یک خودروی جنگی مرسدس‌بنز با کد W103 است که از سال ۱۹۲۶ تا ۱۹۲۸ تولید شد. این در حالی است که اخیرا در فضای مجازی عکسی منتشر شده که حکایت از رولز‌رویسی دارد که به این پلاک ویژه‌ مزین شده است.